Najczęściej kupowane przyprawy

Orzechy arachidowe prażone bez soli

Nowy produkt

Orzechy arachidowe, inaczej nazywane orzeszkami ziemnymi lub fistaszkami, pochodzą z Ameryki Południowej, gdzie były uprawiane już dwa tysiące lat przed naszą erą. Do Europy trafiły w XVI wieku. Doceniane są nie tylko ze względu na swoje walory smakowe, ale również ze względu na właściwości zdrowotne.

Więcej szczegółów

5,99 zł brutto

 • Orzechy arachidowe, inaczej nazywane orzeszkami ziemnymi lub fistaszkami, pochodzą z Ameryki Południowej, gdzie były uprawiane już dwa tysiące lat przed naszą erą. Do Europy trafiły w XVI wieku. Doceniane są nie tylko ze względu na swoje walory smakowe, ale również ze względu na właściwości zdrowotne.

  Źródło wielu składników odżywczych*

  Orzechy arachidowe dostarczają organizmowi pokaźnej ilości witaminy E, która chroni przed powstawaniem nowotworów i miażdżycy. Jest także uznawana za witaminę młodości. W tego rodzaju orzechach znajdziemy także sporą ilość witaminy B1, B3 oraz A. Poza tym orzechy arachidowe są także źródłem białka i błonnika. Ten ostatni to skuteczne narzędzie w zwalczaniu chorób układu krążenia, cukrzycą i otyłością.

  Zdrowa przekąska*

  Orzechy arachidowe prażone bez soli okażą się zdrową przekąską między posiłkami, z powodzeniem zastępując chipsy czy paluszki, szczególnie, że nie zawierają szkodliwej dla zdrowia soli. Garść orzechów wzbogaci także smak sosów i sałatek, ciast i deserów czy porannego musli.

  WARTOŚĆ ODŻYWCZA 100g PRODUKTU: WARTOŚĆ ENERGETYCZNA: 585 kcal
  2448 kJ, BIAŁKO 23,68 g ,WĘGLOWODANY 21,51 g,CUKIER 4,18 g,
  TŁUSZCZE 49,66 g, BŁONNIK  g, SÓD 6 m


  *ogólnodostępne źródła informacji:Wikipedia

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (8)