Najczęściej kupowane przyprawy

Chilli mielone Zobacz większe

Chilli mielone

Nowy produkt

Chilli to przyprawa uzyskiwana z wysuszonych owoców papryki krzewiastej – rośliny, która na największą skalę jest uprawiane w Ameryce Południowej i w południowej części Azji. Chilli, nie bez przyczyny, nazywa się jedną z najostrzejszych przypraw świata.

Więcej szczegółów

3,59 zł brutto

 • Chilli to przyprawa uzyskiwana z wysuszonych owoców papryki krzewiastej – rośliny, która na największą skalę jest uprawiane w Ameryce Południowej i w południowej części Azji. Chilli, nie bez przyczyny, nazywa się jedną z najostrzejszych przypraw świata.
   
  Mocno ostry smak

  Warto wiedzieć, że smak świeżej papryczki chilli różni się od tego, który występuje w mielonej wersji przyprawy. W tym drugim przypadku smak, choć wyrazisty, to jest jednak pozbawiony aż tak dużej pikanterii, która tkwi w świeżej papryczce. Mimo to chilli mielone pozostaje jedną z najlepszych przyprawą wyostrzającą smak potraw. Jest za to odpowiedzialna kapsaicyna – substancja występująca w każdym rodzaju chilli.

  Chilli doda charakteru wielu potrawom

  Chilli świetnie podkreśli smak dań mięsnych, w szczególności tych powstałych na bazie wołowiny, wieprzowiny, drobiu czy ryb, a także gulaszy i wszelkiego rodzaju potrawek. Przyprawa może też posłużyć jako składnik sosów i marynat. Bez względu na typ dania możemy być pewni, że dzięki niej nabierze ono unikalnego posmaku i pikanterii. Uważajmy jednak, aby nie przesadzić z jej użyciem, gdyż możemy uzyskać odwrotny efekt od zamierzonego.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (30)