Najczęściej kupowane przyprawy

Gorczyca czarna

Nowy produkt

Czarna gorczyca to przyprawa dla każdego miłośnika ostrych i wyrazistych smaków. Jest podstawowym elementem niemal każdej znanej musztardy francuskiej: Bordeaux, Dijon, czy też Meaux. Znakomicie nadaje się także do przyprawiania marynat mięsnych oraz przetworów z warzyw, takich jak na przykład kiszone lub konserwowe ogórki.

Więcej szczegółów

2,99 zł brutto

 • Czarną odmianę gorczycy uzyskuje się z łuszczyn kapusty czarnej, która jest popularną rośliną w Europie oraz w Azji. Jest doceniania nie tylko jako wyraziste podkreślenie dla wielu potraw, dań i przetworów, ale także jako roślina o wielu właściwościach pro-leczniczych.

  *Dla zdrowia na ostro

  Czarna gorczyca to jednak nie tylko palący język smak, ale również wiele właściwości zdrowotnych. Jest znanym remedium na dolegliwości żołądkowe, pobudza trawienie i przynosi ulgę w stanach zapalnych. W formie oleju pomaga zwalczyć nadciśnienie oraz przeziębienia. Wszystkie te lecznicze cechy, a także swój oryginalny smak z nutami goryczki, zawdzięcza substancji zwanej synapiną.

  Dla koneserów ostrości

  Czarna gorczyca to przyprawa dla każdego miłośnika ostrych i wyrazistych smaków. Jest podstawowym elementem niemal każdej znanej musztardy francuskiej: Bordeaux, Dijon, czy też Meaux. Znakomicie nadaje się także do przyprawiania marynat mięsnych oraz przetworów z warzyw, takich jak na przykład kiszone lub konserwowe ogórki.  *ogólnodostępne źródła informacji:Wikipedia

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (30)