Najczęściej kupowane przyprawy

Kozieradka ziarno

Nowy produkt

Kozieradka to popularne w Azji i Europie zioło, które szybko rozprzestrzeniło się także w innych regionach świata. Znana jest pod różnymi nazwami: greckie siano, boża trawka czy fenegryka. Niewielkie, przypominające nieco fasolę, żółte nasiona są cenione ze względu na lekko pikantny smak i intrygujący, orzechowy aromat.

Więcej szczegółów

3,99 zł brutto

 • Kozieradka to popularne w Azji i Europie zioło, które szybko rozprzestrzeniło się także w innych regionach świata. Znana jest pod różnymi nazwami: greckie siano, boża trawka czy fenegryka. Niewielkie, przypominające nieco fasolę, żółte nasiona są cenione ze względu na lekko pikantny smak i intrygujący, orzechowy aromat.

  *Złote zdrowie

  Ziarna kozieradki pełne są cennych składników odżywczych ważnych dla zdrowia: potasu, magnezu i wapnia. W medycynie Dalekiego Wschodu wykorzystywana jest jako lek na cukrzycę, ponieważ obniża poziom cukru we krwi, a także jako remedium na problemy żołądkowe. Przyrządzany z niej napój poprawia trawienie i łagodzi stany zapalne przy wrzodach żołądka.

  Gwiazda kuchni

  Kozieradka to także ważny element w wielu kuchniach azjatyckich i europejskich. Użyta w odpowiedniej ilości znakomicie komponuje się z innymi przyprawami, dlatego też jest składnikiem wielu odmian curry i sosów chutney. W kuchni europejskiej jest wykorzystywana głównie jak składnik marynat oraz do wydobywania bukietu smaków z potraw warzywnych.

  Kraj pochodzenia: Indie


  *ogólnodostępne źródła informacji:Wikipedia

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (30)