Najczęściej kupowane przyprawy

Lubczyk korzeń mielony

Nowy produkt

Korzeń lubczyku może być spożywany jak gotowane warzywo, co czyni z niego ciekawy dodatek do obiadów. Należy jednak pamiętać o usunięciu przed gotowaniem wierzchniej warstwy skórki z korzenia, w przeciwnym wypadku nada mu ona gorzki smak.

Więcej szczegółów

Chwilowy brak produktu

2,95 zł brutto

 • Sprawdzony od lat

  Lubczyk jest rośliną znaną i od wielu lat stosowaną zarówno w kuchni jak i w medycynie. W obu tych dziedzinach wykorzystuje się niemal każdą jego część: liście, łodygi oraz korzeń. Obecność tego ziela w naszych kuchniach i apteczkach zawdzięczamy Rzymianom, którzy przywieźli go z terenów dzisiejszego Afganistanu i Iraku.

  *Dla nerek

  Lubczyk znany jest głównie ze wspomagania pracy nerek i działania moczopędnego. Warto pamiętać, że poprawia także krążenie krwi, a prze to ma również działanie rozgrzewające. Poprawia także apetyt oraz pomaga w zaburzeniach trawienia, pobudzając wytwarzanie się kwasów żołądkowych. Eliminuje także dolegliwości występujące po ciężkich i obfitych obiadach, czyli kolki i wzdęcia.

  Na talerzu

  Korzeń lubczyku może być spożywany jak gotowane warzywo, co czyni z niego ciekawy dodatek do obiadów. Należy jednak pamiętać o usunięciu przed gotowaniem wierzchniej warstwy skórki z korzenia, w przeciwnym wypadku nada mu ona gorzki smak. W celach zdrowotnych można także przyrządzać z niego napary i herbatki.

  *ogólnodostępne źródła informacji:Wikipedia

Produkty powiązane

Inne produkty z tej kategorii (30)