Najczęściej kupowane przyprawy

Lubczyk

Nowy produkt

Ziele lubczyku najczęściej dodawane jest do rożnych zup, zwłaszcza tych, które zawierają w sobie warzywa: ziemniaki, fasolę, soczewicę oraz groszek. Polecamy go także do przygotowywania mięs duszonych oraz potraw z owoców morza.

Więcej szczegółów

3,99 zł brutto

 • *Z legionistami

  Lubczyk wywodzi się z terenów dzisiejszego Afganistanu i Iranu. Do Europy został sprowadzony przez Rzymian, który wysoko cenili sobie jego właściwości lecznicze, a także stosowali go w kuchni. Później szybko rozprzestrzenił się po całej Europie. W naszej kulturze pełni rolę afrodyzjaku. Liście lubczyku wplatano we włosy pannom młodym jak wróżbę na pomyślne życie w małżeństwie.

  *Zdrowotny obiad

  Medycyna zna kilka zastosowań dla ziela lubczyku. Przede wszystkim korzystnie wpływa on na trawienie, rozwiązuje problem wzdęć oraz kolek, a także pomaga w zwalczaniu słabego apetytu. Jedną z jego najbardziej znanych właściwości jest poprawianie pracy nerek i działanie moczopędne.

  Częsty gość w kuchni

  Ziele lubczyku najczęściej dodawane jest do rożnych zup, zwłaszcza tych, które zawierają w sobie warzywa: ziemniaki, fasolę, soczewicę oraz groszek. Polecamy go także do przygotowywania mięs duszonych oraz potraw z owoców morza. Możesz natrzeć nim misę, w której podajesz sałatkę, aby nabrała ona charakterystycznego, orzeźwiającego zapachu lubczyku.
  *ogólnodostępne źródła informacji:Wikipedia

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (30)