Najczęściej kupowane przyprawy

Liść szałwii

Nowy produkt

Szałwia jest bardzo przewrotną przyprawą – nie traci swojego smaku ani aromatu podczas długiego gotowania. Z powodzeniem możesz dodać ją do wieprzowiny, gęsi, czy kaczki. Dopiero po długim gotowaniu wydobywa swój prawdziwy aromat.

Więcej szczegółów

3,99 zł brutto

  • Znanych jest ponad 750 odmian szałwii, jednak w świecie kulinariów wykorzystywana jest głównie odmiana ogrodowa. Taką odmianę można znaleźć w wielu polskich ogródkach. Stanowi ona niebywałą ozdobę, ponieważ przybiera zielono fioletowe ubarwienie.

    Zapach sosnowego lasu

    Szałwia wrzucona do gotującej się potrawy nadaje niesamowity aromat. Przenosi on wprost do wspomnień z rodzinnej wycieczki do lasu sosnowego i pikniku na kocyku z koszem, w którym znajduje się cytrynowa lemoniada. Taka jest właśnie szałwia – przyjemnie sosnowa i delikatnie cytrynowa.

    Szałwia – nie tylko jako herbata

    Choć w Polsce podawana jest głównie jako herbata, tak jej zastosowanie jest znacznie szersze. Świetnie sprawdza się w tłustych potrawach, ponieważ redukuje ilość tłuszczu, a dania wydają się być znacznie lżejsze. Szałwia jest bardzo przewrotną przyprawą – nie traci swojego smaku ani aromatu podczas długiego gotowania. Z powodzeniem możesz dodać ją do wieprzowiny, gęsi, czy kaczki. Dopiero po długim gotowaniu wydobywa swój prawdziwy aromat.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (3)