Najczęściej kupowane przyprawy

Pieprz czarny ziarno

Nowy produkt

Czarny pieprz znany jest od starożytności, kiedy to był cennym towarem handlowym. Jego wyjątkowo wyrazisty i intensywny smak zna każdy mieszkaniec naszego globu.

Więcej szczegółów

3,99 zł brutto

 • Czarny pieprz znany jest od starożytności, kiedy to był cennym towarem handlowym. Jego wyjątkowo wyrazisty i intensywny smak zna każdy mieszkaniec naszego globu. Choć pochodzi z dalekiego Wietnamu, polska kuchnia bez choćby szczypty tej przyprawy, na pewno nie byłaby tak doceniana w świecie kulinariów.

  Zdrowe zalety pieprzu

  Ta przyprawa jest prawdziwym spalaczem zbędnych kilogramów. Zawarta głównie w skórce piperyna od tysięcy lat używana jest jako lek na dolegliwości żołądkowe. Jednak to współcześni naukowcy odkryli w piperynie ogromny potencjał w walce z otyłością.

  Pieprz nie tylko w duecie z solą

  Osoby, dla których gotowanie jest jedynie smutną koniecznością, często w swoich potrawach używają jedynie pieprzu i soli, nie zważając na bogaty bukiet przypraw. A przecież to właśnie pieprz uwalnia prawdziwy aromat gotowanej potrawy, dodaje lekkiej zadziorności niedzielnemu rosołowi, skórka kurczaka obsypana tą przyprawą staje się przyjemnie chrupiąca. Można się pokusić o zdanie, że bez pieprzu kuchnia, jaką dziś znamy, nie byłaby taka sama.

  Kraj pochodzenia: Wietnam

  W związku z wykorzystywaniem na terenie zakładu gorczycy, selera, mąki pszennej (gluten), składników mleka i jaj w proszku, orzechów, migdałów, sezamu, soi, produkt może zawierać śladowe ich ilości.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (14)