Najczęściej kupowane przyprawy

Gałka muszkatołowa mielona

Nowy produkt

Wykorzystuje się ją również do przygotowywania wielu aromatycznych ciast, w tym tradycyjnego, polskiego piernika. Według wielu przepisów gałka muszkatołowa jest "obowiązkowym gościem" także w grzanym winie.

Więcej szczegółów

5,99 zł brutto

 • Z odległych wysp

  Gałka muszkatołowa pochodzi z Archipelagu Malajskiego, a konkretnie z wysp Moluki, zwanych także Wyspami Korzennymi. To przyprawa o głęboki i nieco gorzkim, korzennym smaku. Ze względu na oryginalność aromatu jest powszechnie wykorzystywania w kuchniach na całym świecie. Możemy znaleźć ją w potrawach z zupełnie odmiennych od siebie regionów.

  Smacznie i zdrowotnie

  Gałka muszkatołowa po za swoich charakterystycznym smakiem, znana jest także z pozytywnego wpływu na układ trawienny jedzącego. Stymuluje ona wydzielanie kwasu żołądkowego przez co może zapobiegać wrzodom. Z tego powodu szczególnie warto przyprawiać nią ciężkostrawne dania.

  Do obiadu i deseru

  Korzennym aromatem gałki muszkatołowej możemy przyozdobić różnego rodzaju mięsa, domowej roboty pasztety i kiełbasy, a także owoce morza. Polecamy ją także do niektórych dań warzywnych z kapusty, fasoli czy szpinaku. Wykorzystuje się ją również do przygotowywania wielu aromatycznych ciast, w tym tradycyjnego, polskiego piernika. Według wielu przepisów gałka muszkatołowa jest "obowiązkowym gościem" także w grzanym winie.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (30)