Najczęściej kupowane przyprawy

Rozmaryn

Nowy produkt

Specyficzny aromat rozmarynu jest chyba jednak najbardziej doceniany w kuchni. Dzięki tej przyprawie przygotowywane dania mięsne, zupy czy sosy nabiorą wyjątkowego, korzennego i lekko gorzkiego smaku, co tylko podkreśli ich charakter. Mięsa, do których szczególnie zaleca się dodanie rozmarynu, to baranina, wieprzowina, jagnięcina, a także drób.

Więcej szczegółów

4,99 zł brutto

  • Ojczyzną rozmarynu jest obszar Morza Śródziemnomorskiego, ale jego walory smakowe szybko doceniono w innych zakątkach świata, tak że dzisiaj jest znany pod niemal każdą szerokością geograficzną.

    Rozmaryn nie tylko przyprawa kuchenna

    Zastosowanie rozmarynu nie ogranicza się jedynie do gastronomii, gdyż jest chociażby wykorzystywany jako składnik środków przeciw molom. Ze względy na przyjemną sosnową woń, jaką wydziela, znajduje też szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Olejek rozmarynowy można znaleźć w kremach, mydłach, balsamach, a także perfumach.

    Sosnowy aromat

    Specyficzny aromat rozmarynu jest chyba jednak najbardziej doceniany w kuchni. Dzięki tej przyprawie przygotowywane dania mięsne, zupy czy sosy nabiorą wyjątkowego, korzennego i lekko gorzkiego smaku, co tylko podkreśli ich charakter. Mięsa, do których szczególnie zaleca się dodanie rozmarynu, to baranina, wieprzowina, jagnięcina, a także drób. Przyprawa będzie też świetnie współgrać z czosnkiem i grzybami.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (30)