Najczęściej kupowane przyprawy

Gałka muszkatołowa cała

Nowy produkt

Aromatyczna gałka muszkatołowa to bardzo dobrze podkreśla i wydobywa smak mięsa, nie tylko tego przygotowywanego na obiad, ale także kiełbas czy pasztetów własnego wyrobu. Charakterystyczny korzenny aromat w tradycyjnym, polskim pierniku oraz w grzanym winie to także jej sprawka. ...

Więcej szczegółów

5,99 zł brutto

  • Ta niezwykle popularna na całym świecie przyprawa pochodzi z Wysp Korzenny ulokowanych na indonezyjskiej części Archipelagu Malajskiego. Do Europy sprowadzili ją rycerze powracający z wypraw krzyżowych. Dziś wykorzystuje się ją zarówno w daniach obiadowych, jak i do przygotowywania wspaniałych deserów oraz ciast.

    W każdym zakątku świata

    Ze względu na swój nieco gorzki smak, pełen wyrazistego, korzennego zapachu, gałka muszkatołowa szybko rozprzestrzeniła się po całym świecie. W kuchni szkockiej łączy się ją z baraniną, we Włoszech popularna jest z serami i wędlinami, a Holendrzy do dań z makaronem i kapustą. Ceni się ją także ze względu na pozytywny wpływ na układ trawienny.

    W Twojej kuchni

    Aromatyczna gałka muszkatołowa to bardzo dobrze podkreśla i wydobywa smak mięsa, nie tylko tego przygotowywanego na obiad, ale także kiełbas czy pasztetów własnego wyrobu. Charakterystyczny korzenny aromat w tradycyjnym, polskim pierniku oraz w grzanym winie to także jej sprawka. Znakomicie nada się by dodać aromatu każdemu tworzonemu przez Ciebie ciastu oraz deserowi. Z całą pewnością szybko znajdziesz wiele zastosowań dla gałki w swojej kuchni.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (30)