Najczęściej kupowane przyprawy

Liść laurowy mielony

Nowy produkt

To inaczej liście krzewu nazywanego w naszym kraju wawrzynem szlachetnym. Posiadają wiele cennych właściwości leczniczych* oraz kulinarnych. To roślina silnie zakorzeniona w greckiej kulturze, gdzie uważana była za "lek doskonały".

Więcej szczegółów

4,99 zł brutto

 • Tylko dla najlepszych

  To inaczej liście krzewu nazywanego w naszym kraju wawrzynem szlachetnym. Posiadają wiele cennych właściwości leczniczych* oraz kulinarnych. To roślina silnie zakorzeniona w greckiej kulturze, gdzie uważana była za "lek doskonały". Wieńce laurowe otrzymywały najwybitniejsze jednostki społeczeństwa: władcy, zwycięscy igrzysk, lekarze oraz znani poeci i bardowie.

  *Panaceum

  Starożytni nie mylili się, liść laurowy świetnie sprawdza się w kuchni. Wydobywa i podkreśla smak potraw, a dodatkowo ułatwia ich trawienie oraz łagodzi rewolucje żołądkowe. W różnych formach pomaga na różne schorzenia: w formie olejku leczy się nim bóle reumatyczne, w formie okładów choroby górnych dróg oddechowych, a wywar dodawany do kąpieli działa rozluźniająco.

  Do mięs wszelakich

  Liść laurowy jest znakomitym kompanem dla ciężkostrawnych dań mięsnych: duszonego, pieczystego, gulaszy, bigosów, a także galaret. Często możemy znaleźć go także w zupach, sosach oraz marynatach. Podkreśla smak potraw oraz dodaje im lekko korzennego aromatu.

  Kraj pochodzenia: Turcja

  *ogólnodostępne źródła informacji:Wikipedia

  W związku z wykorzystywaniem na terenie zakładu gorczycy, selera, mąki pszennej (gluten), składników mleka i jaj w proszku, orzechów, migdałów, sezamu, soi, produkt może zawierać śladowe ich ilości.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (30)