Najczęściej kupowane przyprawy

Chilli z pestką grys

Nowy produkt

Chili z pestką grys to roślina pochodząca z Ameryki Południowej, a która dzisiaj jest uprawiana w wielu zakątkach globu. Powszechnie uważana jest za jedną z ostrzejszych przypraw na świecie.

Więcej szczegółów

4,99 zł brutto

 • Chili z pestką grys to roślina pochodząca z Ameryki Południowej, a która dzisiaj jest uprawiana w wielu zakątkach globu. Powszechnie uważana jest za jedną z ostrzejszych przypraw na świecie.

  Chili z pestką grys – korzystny dla zdrowia*

  Chili grys znane jest ze swojego kulinarnego zastosowania, które może przy okazji nieść wiele zdrowotnych korzyści, na przykład dodawana w niewielkiej ilości do dań pobudzi działanie naszego układu trawiennego. Przyprawa ma też właściwości rozgrzewające, dlatego używane jest do produkcji maści i plastrów zwalczających m.in. reumatyzm i zapalenie korzonków. Co ciekawe, chili grys stymuluje również wydzielanie endorfin, czyli hormonu szczęścia.

  Chili z pestką grys – unikalny ostry smak

  Bez wątpienia cechą charakterystyczną przyprawy są jej niepowtarzalne walory smakowe. Dzięki niej wiele dań nabiera niezwykłej pikanterii, a w związku z tym trzeba zachować też ostrożność w jej dozowaniu. Chili grys chętnie jest wykorzystywane w kuchni węgierskiej, hiszpańskiej czy meksykańskiej – wszędzie tam, gdzie wyznacznikiem dań pozostaje ostry smak. Przyprawę możemy dodawać do sosów, gulaszów, potraw mięsnych, a nawet czekolady. Podkreśli też smak twarogu, sera czy jajek.

  *ogólnodostępne źródła informacji: Wikipedia

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty z tej kategorii (30)